+ 48 791 375 040

Serwis 24h/7

Izabelów 34a,
98-220 Izabelów

Izabelów 34a,
98-220 Izabelów

Pompa ciepła – skuteczne źródło ogrzewania budynku

pompy ciepła łódzkie

Pompa ciepła – skuteczne źródło ogrzewania budynku

Pompy ciepła to tanie i ekologiczne źródła energii. Wybór tych urządzeń to niewątpliwie oszczędność na ogrzewaniu i komfort użytkowania.

Pompy ciepła powietrze-woda pobierają energię z powietrza na zewnątrz. Zasysają powietrze z zewnątrz i po sprężeniu wykorzystują ciepło w nim zawarte do ogrzewania. Po wykorzystaniu schłodzone powietrze jest wywiewane z powrotem do otoczenia. Pompy ciepła powietrze-woda działają sprawnie nawet przy bardzo niskich temperaturach powietrza na zewnątrz, sięgających -30°C.

Pompa ciepła powietrze-woda nie wymaga sondy gruntowej, studni ani działki, a jedynie miejsca do zamontowania jednostki zewnętrznej. Pompa ciepła powietrze-woda może być wykonana jako urządzenie jednoczęściowe złożone z jednostki zewnętrznej lub jako system modułowy. System modułowy obejmuje jednostkę zewnętrzną i jednostkę wewnętrzną.

 

Pompa ciepła powietrze-woda nie wymagają przebudowy instalacji ani osobnych powierzchni. Dlatego doskonale nadają się do modernizacji instalacji ogrzewania i do nieruchomości o trudnym dostępie do wolnego gruntu. Instalacje z pompami ciepła powietrze-woda mogą być bez trudu rozbudowywane, na przykład łączone z panelami słonecznymi i kotłami kondensacyjnymi. Pompa ciepła powietrze-woda są najtańsze, lecz ich moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej.


Montaż pomp ciepła Zduńska Wola, Sieradz, Pabianice, Łask, Szadek, Zgierz, Łódź